bowie

2 Products

Филтри
 • 1.300 ден

  Ако Bowie ти значи било што, ова е маицата за тебе. Ако пак имаш некој близок кој го обожава, ова е перфектниот подарок за неа/него.

  100% памук

  *маицата на сликава е број S
  *доколку во момент немаме на залиха, маичката која ја избравте ке биде испратена за достава во рок од 5-10 дена.

 • Концепт еПродавница Френкли Арт Принтови - Bowie Ziggy Aladdin Sane Oh no Love 1 Frankly.mk
  200 ден990 ден

  Илустрацијава ја означува преобрaзбата на нашиот forever-омилен Bowie od Ziggy Stardust во Aladdin Sane, кој тој самиот ке го нарече “Ziggy goes to America”. Приспособена е од една од најпознатите фотографии од David Bowie на Masayoshi Sukita во која тој е облечен во импозантен костим од јапанскиот дизајнер Kansai Yamamoto, инспириран од јапанскиот kabuki театар. Сеуште во ликот на Ziggy и во сред турнеја која му носи светска слава и можност да соработува со неговиот long-time-favourite дизајнер Yamamoto, Bowie го пишува новиот албум Aladdin Sane, а овој костим ке биде само еден дел од наредната “Aladdin Sane” турнеја во 1973 година.

  Нашите арт принтови се испринтани со незаменливиот high-end Canon Prograf 1.000 кој користи пигментирани бои (LUCIA PRO) со богат интензитет и трајност над 100 години (без избледување – canon-гаранција), на текстурирана, високо-квалитетна 250 грамска хартија.