Ролер за Лице од Авантурин

1.100 ден

Секојдневното користење на ролер за масажа на лице од темно зелен жад – природен минерал, доаѓа со пакет супер бенефиции за тебе и твоето убаво лице.

Додатни информации

Тежина 0,07 kg
Димензии 6 × 2 × 15 cm
color

,

Description

– ја стимулира циркулацијата на крв во лицето, што ја освежува и зацврстува кожата
– ги измазнува фините линии на лицето што ја спречува или ублажува појавата на брчки
– им помага на продуктите за нега на кожа да влезат длабоко во порите и да си ја прават својата магија (најчесто се користи со масло за лице, серуми и навлажнувачи за кожа)
– помага во намалување на отеченоста на лицето преку лимфна дренажа, односно прочистување на вишокот течности и стимулирање на природен тек на акумулираната лимфа во лимфниот систем
– лимфната дренажа ги чисти и токсините од кожата на лицето
– има смирувачко, медитативно дејство
– instagrammable af

За дополнителен ефект во намалување на отеченоста, чувај го ролерот за лице во фрижидер преку ноќ.

Пред секоја употреба, убаво да се исчисти/дезинфицира, може и со ракија, like a real slav 🙂

Ако имате преосетливо лице, особено ако често реагира негативно на продукти за нега или други надворешни фактори, бидете внимателни со користење, или уште подобро, консултирајте се со дерматолог претходно.

Ролер за Лице од Авантурин

Додај во кошничка