Розе Ролер за Лице

700 ден

Додека розе ролерот за лице не е од природен полудраг камен, сепак ја има истата функција, и ги нуди истите бенефиции како и другите ролери, но со намалена ефективност:

Додатни информации

Тежина 0,07 kg
Димензии 6 × 2 × 15 cm
color

,

Description

‘- ја стимулира циркулацијата на крв во лицето, што ја освежува и зацврстува кожата
– ги измазнува фините линии на лицето што ја спречува или ублажува појавата на брчки
– им помага на продуктите за нега на кожа да влезат длабоко во порите и да си ја прават својата магија (најчесто се користи со масло за лице, серуми и навлажнувачи за кожа)
– помага во намалување на отеченоста на лицето преку лимфна дренажа, односно прочистување на вишокот течности и стимулирање на природен тек на акумулираната лимфа во лимфниот систем
– лимфната дренажа ги чисти и токсините од кожата на лицето
– има смирувачко, медитативно дејство
– instagrammable af

За дополнителен ефект во намалување на отеченоста, чувај го ролерот за лице во фрижидер преку ноќ.

Пред секоја употреба, убаво да се исчисти/дезинфицира, може и со ракија, like a real slav 🙂

Ако имате преосетливо лице, особено ако често реагира негативно на продукти за нега или други надворешни фактори, бидете внимателни со користење, или уште подобро, консултирајте се со дерматолог претходно.

Розе Ролер за Лице

Додај во кошничка